ECE-S1EG682M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-S1EG682M
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.6 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-NH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 2.99 A @ 50 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6800 µF