ECE-T2DA272FA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-T2DA272FA
Beschreibung:
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.55 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 86mOhm
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series T-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 4.97 A @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2700 µF