ECE-T2WP561FA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-T2WP561FA
Beschreibung:
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series T-UP
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 560 µF