ECE-V1CA101WP
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-V1CA101WP
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series VS
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF