ECE-V1HAR22NR
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-V1HAR22NR
Beschreibung:
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.22 µF