ECE-V2AA220UP
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECE-V2AA220UP
Beschreibung:
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.402" (10.20mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series VS
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 22 µF