ECH-S1H222GZ
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECH-S1H222GZ
Beschreibung:
CAP FILM 2200PF 2% 50VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.346" (8.80mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.157" W (8.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECHS(Z)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 pF