ECH-S1H682JZ
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECH-S1H682JZ
Beschreibung:
CAP FILM 6800PF 5% 50VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.339" (8.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.157" W (8.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECHS(Z)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6800 pF