ECH-U1H121JB5
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECH-U1H121JB5
Beschreibung:
CAP FILM 120PF 5% 50VDC 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECH-U(B)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 120 pF