ECJ-1VB1A225M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECJ-1VB1A225M
Beschreibung:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Series ECJ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2.2 µF