ECJ-1VC1H151J
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECJ-1VC1H151J
Beschreibung:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series ECJ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 150 pF