ECJ-2FC2D680J
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECJ-2FC2D680J
Beschreibung:
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series ECJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 68 pF