ECJ-2VB1E563K
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECJ-2VB1E563K
Beschreibung:
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Series ECJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.056 µF