ECJ-2VB1H123K
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECJ-2VB1H123K
Beschreibung:
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Series ECJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.012 µF