ECJ-3YB1A225K
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECJ-3YB1A225K
Beschreibung:
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Series ECJ
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2.2 µF