ECJ-4YF0J476Z
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECJ-4YF0J476Z
Beschreibung:
CAP CER 47UF 6.3V Y5V 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Series ECJ
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF