ECJ-TVB1A104M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECJ-TVB1A104M
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0805
Benutzer handbuch
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Series ECJ-T
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.1µF