ECK-A3D471KBP
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECK-A3D471KBP
Beschreibung:
CAP CER 470PF 2KV Y5P RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KBP
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 pF