ECK-D3A122KBP
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECK-D3A122KBP
Beschreibung:
CAP CER 1200PF 1KV Y5P RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KBP
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1200 pF