ECK-DNA472ME
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECK-DNA472ME
Beschreibung:
CAP CER 4700PF 250VAC Y5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Temperature Coefficient Y5U (E)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series NS-A
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 4700 pF