ECK-N3A101KBP
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECK-N3A101KBP
Beschreibung:
CAP CER 100PF 1KV Y5P RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series KBP
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 pF