ECK-T3A471KB
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECK-T3A471KB
Beschreibung:
CAP CER 470PF 1KV Y5P SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECK
Package / Case Nonstandard SMD
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 470 pF