ECLB60W-48S05N
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
ECLB60W-48S05N
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 60W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 12A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 92%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series ECLB60W (60W)
Power (Watts) 60 W