ECO-S1EA822BA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECO-S1EA822BA
Beschreibung:
CAP ALUM 8200UF 20% 25V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.7 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 61mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.105 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 8200 µF