ECO-S1EP273EA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECO-S1EP273EA
Beschreibung:
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.378" (35.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.21 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series TS-UP
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 7.142 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 27000 µF