ECO-S1JA682DA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECO-S1JA682DA
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.6 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 49mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.14 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6800 µF