ECO-S2GA221CA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECO-S2GA221CA
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.1 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 603mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-HA
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.54 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF