ECO-S2GB391EA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECO-S2GB391EA
Beschreibung:
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.55 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 425mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series TS-HB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.767 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 390 µF