ECQ-B1H153JF
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-B1H153JF
Beschreibung:
CAP FILM 0.015UF 5% 50VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.118" W (7.50mm x 3.00mm)
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 50V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.015 µF