ECQ-B1H223JF
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-B1H223JF
Beschreibung:
CAP FILM 0.022UF 5% 50VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.118" W (7.50mm x 3.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.022 µF