ECQ-B2182JF
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-B2182JF
Beschreibung:
CAP FILM 1800PF 5% 200VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" L x 0.177" W (8.50mm x 4.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-B(F)
Voltage Rating - DC 200V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1800 pF