ECQ-E1474KF9
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-E1474KF9
Beschreibung:
CAP FILM 0.47UF 10% 100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-E(F)
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.47 µF