ECQ-E2335KBB
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-E2335KBB
Beschreibung:
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.902" (22.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.413" W (20.80mm x 10.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.3 µF