ECQ-E2683KB3
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-E2683KB3
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 10% 250VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.311" L x 0.201" W (7.90mm x 5.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECQ-E(B)
Voltage Rating - DC 250V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.068 µF