ECQ-M4682KZ
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-M4682KZ
Beschreibung:
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.374" (9.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" L x 0.256" W (14.00mm x 6.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-M
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 6800 pF