ECQ-P4124JU
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-P4124JU
Beschreibung:
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.787" (20.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.965" L x 0.394" W (24.50mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-P(U)
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.12 µF