ECQ-U2A222MLC
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-U2A222MLC
Beschreibung:
CAPACITOR FILM RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 2200 pF