ECQ-U2A224ML2
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-U2A224ML2
Beschreibung:
CAPACITOR FILM RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.315" W (17.50mm x 8.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.22 µF