ECQ-U2A394MLA
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-U2A394MLA
Beschreibung:
CAP FILM 0.39UF 20% 275VAC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.004" L x 0.335" W (25.50mm x 8.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings X2
Series ECQ-UL
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.39 µF