ECQ-UAAF183M
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-UAAF183M
Beschreibung:
CAP FILM 0.018UF 20% 275VAC RADI
Auf Lager : 2000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.602" L x 0.197" W (15.30mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series ECQ-UA
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 275V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.018 µF