ECQ-UBAF104K
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-UBAF104K
Beschreibung:
CAP FILM 0.1UF 10% 300VAC RADIAL
Auf Lager : 1654
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.315" W (18.50mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings X1
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.1 µF