ECQ-V1563JM3
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECQ-V1563JM3
Beschreibung:
CAP FILM 0.056UF 5% 100VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Series ECQ-V
Voltage Rating - DC 100V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.056 µF