Zuhause / Crystals / ECS-160-20-4DN
minImg
ECS-160-20-4DN
ECS Inc.
Produkt-Nr.:
ECS-160-20-4DN
Beschreibung:
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF TH
Auf Lager : 1361
Benutzer handbuch
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±100ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series HC-49US-DN
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr ECS Inc.
Frequency 16 MHz