Zuhause / Crystals / ECS-81.92-18-9
minImg
ECS-81.92-18-9
ECS Inc.
Produkt-Nr.:
ECS-81.92-18-9
Beschreibung:
CRYSTAL 8.1920MHZ 18PF TH
Auf Lager : 79
Benutzer handbuch
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Ratings -
Series ECS-3x9
Type MHz Crystal
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr ECS Inc.
Frequency 8.192 MHz