ECW-FD2J183JQ
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-FD2J183JQ
Beschreibung:
CAP FILM 0.018UF 5% 630VDC RAD
Auf Lager : 637
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.351" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.496" L x 0.232" W (12.60mm x 5.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.018 µF