ECW-FD2W125JB
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-FD2W125JB
Beschreibung:
CAP FILM 1.2UF 5% 450VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.654" (16.60mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.2 µF