ECW-FD2W394J4
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-FD2W394J4
Beschreibung:
CAP FILM 0.39UF 5% 450VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.618" (15.70mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.496" L x 0.236" W (12.60mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.39 µF