ECW-FD2W684J
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-FD2W684J
Beschreibung:
CAP FILM 0.68UF 5% 450VDC RADIAL
Auf Lager : 46
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.264" W (17.50mm x 6.70mm)
Series ECW-F(D)
Voltage Rating - DC 450V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 84V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.68 µF