ECW-FG2J155Q1
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-FG2J155Q1
Beschreibung:
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL
Auf Lager : 561
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.063" L x 0.472" W (27.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series ECWFG
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 141V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1.5 µF