ECW-H10223HVB
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
ECW-H10223HVB
Beschreibung:
CAP FILM 0.022UF 3% 1KVDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.022 µF